دانشکده هنر های تجسمی و کاربردی
معاون پژوهشی
دكتر محمود رضا ثقفي
دكتراي تخصصي معماري
researchdep@aui.ac.ir
درجه تحصيلي :دكتري تخصصي رشته تحصيلي : معماري دانشگاه محل تحصيل : كويينزلند- استراليا سال اخذ مدرك : 1391 درجه تحصيلي :كارشناسي ارشد رشته تحصيلي : معماري دانشگاه محل تحصيل : دانشگاه تهران سال اخذ مدرك : 1375
درباره معاونت پژوهش و فناوري

معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه هنر اصفهان

نهاد پژوهش با مأموريت سیاست‌گزاری و برنامه‌ریزی پژوهش در دانشگاه از طریق  بسترسازی، جهت‌دهی و توسعه فعالیتهای پژوهشي دانشگاه به طور خلاصه متشکل از بخشهای زير ميباشد:

* مديريت امور پژوهشي

مديريت امور پژوهشی عهده دار تسهیل، راه اندازی و نظارت بر پروژه هاي مرسوم مطالعاتي داخل دانشگاه است و وظايف زير را برعهده دارد:

- تهیه آمار و ارزيابي فعاليت-هاي پژوهشي اعضای هیات علمی 

- دریافت کارنامه پژوهشی و تعیین و اجرای اعتبار پژوهانه اعضاي هيات علمي

- آموزش و پشتیبانی هيات علمي و دانشجويان دانشگاه هنر اصفهان از طریق برگزاری کارگاه، همایش و نمایشگاه‌

* گروه کارآفريني و ارتباط با سازمان‌ها

اين گروه با هدف ایجاد فرهنگ کارآفرینی و نیل به اولین دانشگاه کارآفرین (در حوزه هنر) مطابق سند راهبردی دانشگاه هنر اصفهان، همچنین ساماندهي و گسترش ارتباطات برونسازماني و تقويت انگيزه پژوهشگران دانشگاه در انجام پژوهشهاي کاربردي آغاز به کار نمود و برنامه و وظايف زير را دنبال ميکند:

- انعقاد تفاهمنامه با ساير سازمانها در راستاي قراردادهاي پژوهشي کاربردي

- ايجاد بانکهاي اطلاعاتي از توانمنديها و فرصتهاي تخصصی- پژوهشي دانشگاه

- بسط فناوری و تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي و فناوري

* مرکز تخصصي رشد هنر

اين مرکز به منظور ایجاد کسب و کارهای هنر بنیان راه اندازی شد. مرکز رشد سعی دارد فعالیت‌های دانشگاه را از آموزشی و پژوهشي صرف، به سوی تولید فناوری و خلاقيت هاي هنري هدایت نماید. طی پنج سال آینده انتظار مي رود مرکز رشد تخصصی هنر دانشگاه با توجه به توانمندی هاي  دانشگاه و استعداد بومي منطقه در زمينه هنر و صنايع خلاق، به اولين پارک علم و فناوری فرهنگ و هنر در کشور تبدیل گردد.

* کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه

کتابخانه دانشگاه هنر اصفهان مهمترين کتابخانه تخصصي هنر در منطقه مرکز و جنوب کشور ميباشد که داراي 3 کتابخانه اقماري در دانشکدهها و کتابخانه مرکزی میباشد. این مجموعه با 32 هزار عنوان کتاب، منابع اصلی رشته های هنری را پوشش میدهد. شایان ذکر است که حدود دو هزار از این عناوین کتب نفیس-مرجع و نایاب میباشد.

در کنار این تسهیلات (مانند پایگاه های علمی) مرکز اسناد دانشگاه طیف گسترده ای از سایر منابع پژوهشی مانند فیلم و لوح فشرده را ارایه میکند. بسیاری از خدمات و تسهیلات ذکر شده در کتابخانه دیجیتال نیز موجود است که قابلیت دسترسی 24هر زمان هر مکان را فراهم میسازد.

* گروه امور فناوري (انتشارات و آزمايشگاه مرکزي)

گروه امور فناوری دانشگاه در دو زمینه اصلی فعالیت می نماید که شامل انتشارات دانشگاه و آزمایشگاه مرکزی است. انتشارات دانشگاه هنر اصفهان با هدف ساماندهي و نشر دستاوردهاي پژوهشي در حوزه هنر در دو بخش انتشار کتب (تالیف و ترجمه) و انتشار انشریات علمي در حال خدمات رسانی است. آزمایشگاه مرکزی دانشگاه نیز در زمینه تهیه و تجهیز دانشگاه (بصورت متمرکز) به تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز گروه‌ها و دانشکده ها در زمینه انجام پژوهش‌های درون دانشگاهی و برون دانشگاهی و نیز پروژه‌ها و پایان نامه های تجصیلات تکمیلی فعالیت می‌نماید.

تاریخ به روزرسانی:
1396/07/02
تعداد بازدید:
285
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
معاونت پژوهشي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان چهار باغ پائين، حد فاصل چهار راه تختي و ميدان شهدا، كوچه پرديس (شماره 31)، پلاك 17، معاونت پژوهشي دانشگاه هنر اصفهان
تلفن       :   34460755-34460328-34489755   (031
دورنگار :   34460909    (031
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal