دانشکده هنر های تجسمی و کاربردی
معاون پژوهشی
دكتر محمود رضا ثقفي
دكتراي تخصصي معماري
researchdep@aui.ac.ir
درجه تحصيلي :دكتري تخصصي رشته تحصيلي : معماري دانشگاه محل تحصيل : كويينزلند- استراليا سال اخذ مدرك : 1391 درجه تحصيلي :كارشناسي ارشد رشته تحصيلي : معماري دانشگاه محل تحصيل : دانشگاه تهران سال اخذ مدرك : 1375
درباره معاونت پژوهش و فناوري

معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه هنر اصفهان

نهاد پژوهش با مأموريت سیاست‌گزاری و برنامه‌ریزی پژوهش در دانشگاه از طریق  بسترسازی، جهت‌دهی و توسعه فعالیتهای پژوهشي دانشگاه به طور خلاصه متشکل از بخشهای زير ميباشد:

* مديريت امور پژوهشي

مديريت امور پژوهشی عهده دار تسهیل، راه اندازی و نظارت بر پروژه هاي مرسوم مطالعاتي داخل دانشگاه است و وظايف زير را برعهده دارد:

- تهیه آمار و ارزيابي فعاليت-هاي پژوهشي اعضای هیات علمی 

- دریافت کارنامه پژوهشی و تعیین و اجرای اعتبار پژوهانه اعضاي هيات علمي

- آموزش و پشتیبانی هيات علمي و دانشجويان دانشگاه هنر اصفهان از طریق برگزاری کارگاه، همایش و نمایشگاه‌

* گروه کارآفريني و ارتباط با سازمان‌ها

اين گروه با هدف ایجاد فرهنگ کارآفرینی و نیل به اولین دانشگاه کارآفرین (در حوزه هنر) مطابق سند راهبردی دانشگاه هنر اصفهان، همچنین ساماندهي و گسترش ارتباطات برونسازماني و تقويت انگيزه پژوهشگران دانشگاه در انجام پژوهشهاي کاربردي آغاز به کار نمود و برنامه و وظايف زير را دنبال ميکند:

- انعقاد تفاهمنامه با ساير سازمانها در راستاي قراردادهاي پژوهشي کاربردي

- ايجاد بانکهاي اطلاعاتي از توانمنديها و فرصتهاي تخصصی- پژوهشي دانشگاه

- بسط فناوری و تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي و فناوري

* مرکز تخصصي رشد هنر

اين مرکز به منظور ایجاد کسب و کارهای هنر بنیان راه اندازی شد. مرکز رشد سعی دارد فعالیت‌های دانشگاه را از آموزشی و پژوهشي صرف، به سوی تولید فناوری و خلاقيت هاي هنري هدایت نماید. طی پنج سال آینده انتظار مي رود مرکز رشد تخصصی هنر دانشگاه با توجه به توانمندی هاي  دانشگاه و استعداد بومي منطقه در زمينه هنر و صنايع خلاق، به اولين پارک علم و فناوری فرهنگ و هنر در کشور تبدیل گردد.

* کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه

کتابخانه دانشگاه هنر اصفهان مهمترين کتابخانه تخصصي هنر در منطقه مرکز و جنوب کشور ميباشد که داراي 3 کتابخانه اقماري در دانشکدهها و کتابخانه مرکزی میباشد. این مجموعه با 32 هزار عنوان کتاب، منابع اصلی رشته های هنری را پوشش میدهد. شایان ذکر است که حدود دو هزار از این عناوین کتب نفیس-مرجع و نایاب میباشد.

در کنار این تسهیلات (مانند پایگاه های علمی) مرکز اسناد دانشگاه طیف گسترده ای از سایر منابع پژوهشی مانند فیلم و لوح فشرده را ارایه میکند. بسیاری از خدمات و تسهیلات ذکر شده در کتابخانه دیجیتال نیز موجود است که قابلیت دسترسی 24هر زمان هر مکان را فراهم میسازد.

* گروه امور فناوري (انتشارات و آزمايشگاه مرکزي)

گروه امور فناوری دانشگاه در دو زمینه اصلی فعالیت می نماید که شامل انتشارات دانشگاه و آزمایشگاه مرکزی است. انتشارات دانشگاه هنر اصفهان با هدف ساماندهي و نشر دستاوردهاي پژوهشي در حوزه هنر در دو بخش انتشار کتب (تالیف و ترجمه) و انتشار انشریات علمي در حال خدمات رسانی است. آزمایشگاه مرکزی دانشگاه نیز در زمینه تهیه و تجهیز دانشگاه (بصورت متمرکز) به تجهیزات آزمایشگاهی مورد نیاز گروه‌ها و دانشکده ها در زمینه انجام پژوهش‌های درون دانشگاهی و برون دانشگاهی و نیز پروژه‌ها و پایان نامه های تجصیلات تکمیلی فعالیت می‌نماید.

تاریخ به روزرسانی:
1396/07/02
تعداد بازدید:
331
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
معاونت پژوهشي دانشگاه هنر اصفهان
خيابان چهار باغ پائين، حد فاصل چهار راه تختي و ميدان شهدا، كوچه پرديس (شماره 31)، پلاك 17، معاونت پژوهشي دانشگاه هنر اصفهان
تلفن       :   34460755-34460328-34489755   (031
دورنگار :   34460909    (031
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal