معاونت پژوهش و فناوری
بزرگداشت روز ملي پژوهش در دانشگاه هنر اصفهان
پيرو بزرگداشت روز ملي پژوهش و برگزاري برنامه هاي پژوهشي همگام در سطح كشور در هفته پژوهش، نشست روز ملي پژوهش روز دوشنبه 25 آذر ماه سال جاري از ساعت 9 الي 12 در سالن آمفي تئاتر دانشكده معماري و شهرسازي دانشگاه هنر اصفهان برگزار شد.
درابتداي اين نشست كه به منظور ارايه گزارش از فعاليتها و سياست هاي پژوهشي دانشگاه و تجليل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاهي برگزار شد آقاي دكتر رضا نصر اصفهاني رييس دانشگاه هنر اصفهان ضمن تبريك هفته پژوهش اظهار داشتند: پيشرفت و تكنولوژي هاي امروزي، همه و همه مرهون و مديون افرادي است كه به عنوان پژوهشگر در آزمايشگاه ها، لابراتوارها، كتابخانه ها و در مراكز پژوهشي، قدم به قدم دانش را رشد داده و آن را كاربردي نموده اند و ما از بركات آن استفاده مي كنيم.
ايشان در ادامه افزودند: شايد به نظر برسد كه پژوهش در دانشگاه هاي هنر، كمتر از دانشگاه هاي صنعتي باشد اما وقتي به درستي نگاه مي كنيم مي بينيم كه در تمامي رشته هاي هنر، افرادي در دانشگاه هاي هنر، در ايران و سراسر جهان، پژوهش هايي انجام داده اند كه بعضاً از ارزش هاي بسيار بالايي برخوردار است.
رئيس دانشگاه هنر اصفهان در خصوص اهميت تحقيق و پژوهش و تاثير آن بر جامعه اظهار داشتند: مقاله ها و كتاب ها و دانشي كه توسط دانشگاهيان توليد مي شود يا دانشي كه در دانشگاه بومي مي شود مي تواند منشأ پيشرفت جامعه باشد و اينكه افراد به عنوان پژوهشگر، در جاي جاي دانشگاه، به ويژه در تحصيلات تكميلي، در خصوص چيزي كه بعداً به نام ارزش افزوده مطرح است، بحث نموده و پژوهش و كار و تلاش مي كنند و نتايج تحقيقات خود را به جامعه عرضه مي كنند ، به مراتب در آينده مي تواند بسيار مفيدتر از امروز مورد استفاده جامعه قرار بگيرد.
آقاي دكتر نصر اصفهاني، ضمن تأكيد بر لزوم كاربردي كردن پژوهش، هزينه نمودن براي آموزش و پژوهش را سرمايه گذاري دانستند كه بازده آن نامحدود است و نمي شود بر روي كار پژوهشگر ارزش گذاري كرد چرا كه ممكن است يك فرد با يك پژوهش كاربردي، يك جامعه را يك قدم به جلو ببرد.
آقاي دكتر رضا نصر اصفهاني رئيس دانشگاه هنر اصفهان در پايان سخنان خود ضمن اشاره به حركت دانشگاه به سوي رسيدن به دانشگاه هاي نسل سوم، اظهار اميدواري نمودند كه: در حال حاضر پژوهش در كنار آموزش ديده مي شود و با رويكرد جديدي كه دانشگاه وارد آن شده در آينده جايگاه پژوهش در دانشگاه بسيار بالاتر از آموزش ديده شود.
در ادامه برنامه بزرگداشت روز ملي پژوهش، آقاي دكتر محمود قلعه نويي معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه، ضمن تبريك اين روز به پژوهشگران دانشگاهي، از تمامي كساني كه پيش از اين گام هاي مثبت در حوزه پژوهشي دانشگاه برداشته و براي ارتقاء جايگاه اين حوزه تلاش نموده اند تشكر نمودند. معاون پژوهش دانشگاه بر اهميت ايجاد زيرساخت هاي لازم پژوهشي، شكل گيري گروه هاي پژوهشي و قطب هاي علمي تأكيد نموده و اظهار اميدواري نمودند به هر يك از موارد مورد اشاره به طور جدي پرداخته شود.
آقاي دكتر قلعه نويي در ادامه به تشريح فعاليت هاي معاونت پژوهشي و فناوري دانشگاه پرداخته و گزارش جامعي از فعاليت هاي انجام شده و جايگاه پژوهش و پژوهشگران دانشگاه، در شاخص هاي مختلف ارائه نمودند.
در ادامه اين مراسم، آقاي دكتر احمد شاهيوندي مدير امور پژوهشي دانشگاه، ضمن تشريح نحوه انتخاب و معرفي پژوهشگران، مخترعين و برگزيدگان برتر و سياست هاي آتي، ابراز اميدواري نمودند از سال آينده روز ملي پژوهش به عنوان روز خاصي مورد توجه قرار گيرد و شرايط به نحوي توسط معاونت آموزشي و گروه هاي آموزشي برنامه ريزي شود كه امكان حضور عموم دانشجويان فراهم گردد تا از نزديك با فعاليت هاي پژوهشي آشنا و از نزديك شاهد موفقيت هاي دانشجويان پژوهشگر باشند و فعاليت ها از حالت صرفاً آموزشي به سوي پژوهشي حركت نمايد.
درادامه آقاي كرمي رئيس بخش اطلاع رساني و پايگاه هاي اطلاعاتي در خصوص علم سنجي در دانشگاه هنر اصفهان و راه هاي بهبود آن سخنراني نمودند .
همچنين آقاي دكتر اميد عود باشي رئيس گروه امور فناوري دانشگاه، گزارش جامعي در خصوص فعاليت هاي انجام شده در آزمايشگاه مركزي و حوزه انتشارات دانشگاه ارائه نمودند و آقاي صالح غائي سرپرست مركز رشد تخصصي هنر، به ارائه گزارش عملكرد پنج ساله مركز رشد تخصصي هنر و برنامه هاي آتي مركز پرداختند.
در پايان مراسم از پژوهشگران برتر دانشگاه تقدير به عمل آمد.
 
پژوهشگر برتر دانشگاهي در سطح هيات علمي دانشگاه
1- حميد رضا روحاني- گروه نقاشي- دانشكده هنرهاي تجسمي
2- پريسا دارويي- گروه ارتباط تصويري- دانشكده هنرهاي تجسمي
3- بهاره تقوي نژاد- گروه صنايع دستي- دانشكده صنايع دستي
4- زينب صابر- گروه هنر اسلامي- دانشكده صنايع دستي
5- ندا ترابي- گروه موزه و گردشگري- دانشكده پژوهشهاي عالي هنر و كارآفريني
6- رسول بيدرام- گروه اقتصاد و كارآفريني- دانشكده پژوهشهاي عالي هنر و كارآفريني
7- نادر شايگان فرد- گروه پژوهش هنر- دانشكده پژوهشهاي عالي هنر و كارآفريني
8- نيما ولي بيگ- گروه مرمت بنا- دانشكده حفاظت و مرمت
9- پرويز هلاكويي- گروه مرمت اشيا- دانشكده حفاظت و مرمت
10- محمدي آچاچلويي- گروه باستانسنجي- دانشكده حفاظت و مرمت
11- مهدي سعدوندي- گروه معماري- دانشكده معماري و شهرسازي
12- محمود رضا ثقفي- گروه معماري- دانشكده معماري و شهرسازي
13- بهادر زماني- گروه شهرسازي- دانشكده معماري و شهرسازي
 
*.مخترع برتر دانشگاهي
-دكتر حسين احمدي دانشكده حفاظت و مرمت
*.پژوهشگر برتر طرح هاي برون دانشگاهي
- دكتر زاهد شفيعي دانشكده پژوهشهاي عالي هنر و كارآفريني
- دكتر احمد شاهيوندي دانشكده معماري و شهرسازي
*.تقدير از معاونان پژوهشي دانشكده
- دكترعيسي اسفنجاري دانشكده حفاظت و مرمت
- دكتر فروغ مهيار دانشكده معماري و شهرسازي
* .تقدير از كتاب برگزيده يازدهمين جشنواره پژوهش و فناوري و ششمين جشنواره پژوهش و آموزش در مديريت شهري و روستايي
-دكتر ناصر يارمحمديان دانشكده پژوهشهاي عالي هنر و كارآفريني
فهرست پژوهشگران برتر دانشجويي دانشگاهي
1.پژوهشگران برتر دانشجويي در سطح دانشكده

-علي مريديان پژوهشهاي عالي هنر و كارآفريني
-رضا بهادري پژوهشهاي عالي هنر و كارآفريني
-ناهيد جعفري دهكردي پژوهشهاي عالي هنر و كارآفريني
- محمد حدادي حفاظت و مرمت
-نوشين نظريه حفاظت و مرمت
- حسين سپيدنامه حفاظت و مرمت
- امين احدي معماري و شهرسازي
-گلناز مرتضايي معماري و شهرسازي
2.هنرمندان برتر دانشجويي در سطح دانشكده
- زهرا مقدمي هنرهاي تجسمي
- سحر فتاح هنرهاي تجسمي
- مجتبي عصياني خوزاني هنرهاي تجسمي
- عرفان غلامي هنرهاي تجسمي
- كريم تخشا صنايع دستي
- زهرا موتمر صنايع دستي
- حسين عزتي صنايع دستي
3.مخترع برتر دانشجويي
- عباس افتخاري دانشكده حفاظت و مرمت
4.فناور برتر دانشگاهي شركت پادمهراز گردون شركت مستقر در مركز رشد دانشگاه
- راهله طاهريان شركت پادمهراز گردون
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/10/04
تعداد بازدید:
4635
Powered by DorsaPortal